Hakkımda

Merhaba ben Gülay. Ankara’da yaşıyorum. Kendimi bildim bileli bir şeyler pişirmeyi, denemeyi ve tabi ki yemeyi çok severim. Eğitimi beslenme-yemek üzerine olan, muhteşem yemekler yapan bir annenin ve hep değişik lezzetler arayan bir babanın kızı olarak yemeğin keyif unsuru olduğu bir ailede büyüdüm.

İki üniversite ve yüksek lisans sonrası severek yaptığım bir işim vardı; ancak yemek üzerine bir iş yapmak hayalim hep vardı. Sonra bir gün bu kadar belirli bir hayalim varken bunu ertelemenin anlamsız olduğuna karar verdim. Aslında öncelikli olarak yemek ile ilgiliyken kendimi bir anda pasta, cupcake ve kurabiyelerin içinde buldum. Ne kadar iyi olmuş:)

İşte böyle planlamadan girdiğim pasta dünyasını çok sevdim.  Pasta süsleme yurt dışında kabul gören bir sanat, çok sınırsız bir dünya, her şey mümkün, tek sınır sizin yaratıcılığınızın sınırları ki; onu da geliştirmek mümkün. İşte bu renkli ve keyifli pasta dünyasında kendimi geliştirmek için başta Wilton temel eğitimi olmak üzere yenilebilir çiçek, figür alanlarında Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli workshoplara katıldım. Pastacılık konusunda teknik ve malzeme olarak sürekli yeni trendler ortaya çıkıyor, bu nedenle eğitimin ve öğrenmenin sonu yok 🙂

Benim için en keyifli sofralar sevdiklerimle paylaştığım, kalabalık sofralardır. Şimdi de severek, keyif alarak hazırladığım ürünleri ve ayrıca bu konuda kendimi geliştirme çabalarımı (dedim ya sınırsız bir dünya, okuyacak, denenecek ve öğrenecek çok şey var), burada sizlerle paylaşmak istiyorum.